Stubaiský ledovec

Stubaitalské údolí, které je zakončeno ledovcem Stubai, je vzdáleno cca. čtyřicet kilometrů jižním směrem od známého tyrolského města Innsbruck. Rozloha ledovce v zimním období činí úctyhodných dvanáct kilometrů čtverečních a tím pádem jde o nejrozsáhlejší lyžařskou oblast ze všech rakouských skiareálů. Příznivci sjezdového lyžování si tu mohou vychutnávat svou oblíbenou činnost po celý rok.

Vzhledem ke kompozici přírodního sněhu na ledovci se v areálu nalézají v libovolný den sezóny perfektně připravené sjezdové tratě. V nabídce je 51 km modrých sjezdovek, 35 kilometrů červených tratí a dokonce i 3 kilometry černých tras, jež v žádném případě neurazí ani ty nejagresivnější jezdce.


Pro boardery zde byl navíc vybudován boarderpark s s moderními atrakcemi, zkušení lyžaři zde najdou 2 závodní sjezdovky a na soutěživé sjezdaře tu čeká sjezdovka, na které se měří čas.

Též příznivci severského lyžování si v okolí Stubaiského ledovce najdou místa, která jsou pro běh na lyžích ideální. Přímo v areálu ledovce je běžcům po celou sezónu k dispozici 4.5 kilometru dlouhý okruh pro běžecké disciplíny. Ideální sněhové podmínky zde čekají jak na sjezdaře, tak na běžce na lyžích, od říjnových dnů do června.

Lahůdkou pro nadšené freeridery je zdejších 20 km středně obtížných neupravovaných svahů, na kterých se dá prožít adrenalinová jízda v závějích čerstvě napadaného sněhu.

Začátečníci, vyhledávající spíše lehké tratě, se nejčastěji vydávají na terény jako jsou Schaufelschuss, Eisjochferner a Gamsgartner.

Ti odvážnější pak míří přímo na ledovec, ze kterého se dolů vine sjezdařská delikatesa v podobě 10 km dlouhého sjezdu s názvem Wilde Grube.

O bezproblémovou dopravu sportovců na svahy se ve Stubaiském areálu stará 24 moderních vleků, které je vyvážejí až do výšky 3.150 metrů nad mořskou hladinu.

Žádné komentáře:

Okomentovat